| ginadr a întrebat:

Buna tupu iar vin la voi cu o intrebarewinking Sper sa ma puteti ajuta Prajeam ceva si mi-a sarit ulei inchins direct in ochii ma ustura foarte tare sad si tinand cont ca nu am cum sa ajung la ora asta la doctor ce asi puta face sad mai ales ca nu mai pot sa il deschid crying si ma doare groaznic

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este extrem de urgent sa ajungi la urgenta, la oftalmologie. Cheama ambulanta daca nu ai alta solutie. daca nu ajungi in 2-3 ore la medic, risti sa iti pierzi partial sau chiar total vederea la acel ochi. Arsurile oculare sunt foarte foarte grave

3 răspunsuri:
| ginadr explică (pentru Brigaela):

Pana ajung la spital ce as putea pune ma ustura foarte tare sad iar tata e pe drum spre casa ca sa ma poata duce sad

Brigaela
| Brigaela a răspuns (pentru ginadr):

Nimic, e important sa nu pui nimic in ochi, sa nu te freci, sa nu ti-l acoperi. Tine-l inchis si lasa-l sa lacrimeze. Nu pune deloc mana si nimic altceva (cel mult o compresa sterila daca ai asa ceva in casa ca sa il tii mai bine inchis)

| ginadr explică (pentru Brigaela):

Multumesc frumos :*