| fedora a întrebat:

Am o problema si nu prea stiu ce sa fac...am 40 de kg adica sunt foarte slaba pentru inaltimea mea...si m as fi gandit sa iau anticonceptionale nu numai pentru a ma ingrasa dar si pentru a ma proteja, dar mi e frica sa nu ma ingras mult prea mult dupa, v oi ce ziceti ati luat anticonceptionale? ce reactii ale organismului ati avur?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| mami a răspuns:

Consulta un ginecolog, el stie ce sa iti recomande ca sa nu te ingrasi
eu, la 23 ani am avut 48 kg sipe parcurs am pus kg pe care acum cu greu le dau jos

te-ai investigat sa vezi cauza de ce nu te ingrasi?
o coprocultura, analize de sange?

| fedora explică (pentru mami):

Mentionez nu am nici o problema am facut toate analizele si tot este genetic

| Pufoshenia a răspuns:

Buna.Nu ai voie sa iei anticonceptionale daca nu iti sunt prescrise de medic.Pentru a te ingrasa trebuie sa ai 3 mese copioase pe zi. Poate asa esti tu ca si mine genul de om oricat ar manca nu se ingrasalaughing.Pa, pa

| anacolda a răspuns:

Anticonceptionalele ti le recomanda medicul, dar mai bine ai grija de perioada de ovulatie. Mai multe prietene ale mele, au tot luat anticonceptionale si au ajuns la 35 de ani ca nu mai pot sa aiba un copil, desi si-l doresc. Iar cu ingrasatul, nu grasime iti trebuie tie, ci masa musculara. asa ca e preferabil sa adopti un regim bogat in proteine(peste, branzeturi nefermentate, oua fierte moi, cereale integrale-nu fulgi) si multa miscare care creste masa musculara. Nu grasimi, proteine! Si multe fructe si legume.
http://vindecarenaturista.blogspot.ro/