| GEORGIANA3489 a întrebat:

Buna tuturor,am si eu o intrebare stie cineva, o perioada am luat niste vitamine si de doua sap a inceput sa ma furnice pielea si sa ma manance si imi amortesc maini si picioare, ce ar putea fi? Va rog ajutati-ma ca sunt ingrijorata!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mergi la medic sa ti se faca investigatii medicale, ca vitaminele nu pot produce asa ceva, dar nimeni nu stie ce anume ai luat si daca nu cumva ai o boala sau sindrom care a fost afectat.

| doctorandus a răspuns:

Dap, exces de B6.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai fă niciodata greseala sa iei pastile dacă nu ai nici un fel de problema.
Când ai nevoie de vitamine mananca fructe si legume.

| GEORGIANA3489 explică (pentru anonim_4396):

Mi-a dat doctor de familie sa iau sun-D3 si B6 si m-a pus sa iau Sun-D3 doua pe zi ca mi-a iesit la analize ca am lipsa.I am spus ca ma simt rau si imi amortesc maini si picioare si mi-a datUrimil forte dar nicio reactie

| MarianWLF a răspuns:

Vitaminele nu se iau de capul tau, ce rost are sa iei o vitamina de care corpul tau nu duce lipsa?

| doctorandus a răspuns:

Excesul de vitamina B6 iti da astfel de simptome. Nu mai lua B6.

| GEORGIANA3489 explică (pentru MarianWLF):

Vitaminele au fost date de doamna doctor de fam

| MarianWLF a răspuns (pentru GEORGIANA3489):

Ti-a dat sa faci analize de sange inainte sa presupuna ca ai un deficit de vitamine? Daca a dat dupa ureche iti poate face mai mult rau decat bine.