| Xjcjxjck a întrebat:

Bună tuturor, am și eu o problema de împărtășit cu voi, am 17 ani, mi-a intarziat menstruatia 3 zile, nu am avut acturi sexuale, am dureri de ovare și de spate(uneori dispar aceste dureri) si ma dor mameloanele la atingere, în ziua respectiva in care trebuia sa imi vina am fost expusa la un stres mărișor, și nu am mancat aproape 2 zile, și nici nu m-am hidratat cum trebuie, ce as putea face?

Pss:menstruatia e neregulata

credeți că îmi va mai veni menstruația? eu totuși am dureri

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Avand menstruatia de tip NEREGULAT este normal sa NU vina niciodata la timp, de aceea este inutil sa spui ca ti-a intarziat menstruatia.
Nu poate intarzia ceva ce nu vine niciodata regulat!

Sigur ca va veni, dar cand vrea corpul tau, nu dupa aplicatii pe care apropo, nu poti tine asemenea aplicatii fiindca NU functioneaza pentru tine si nici pentru celelalte femei cu ciclul neregulat.

1 răspuns:
| StudentLaMedicina a răspuns:

Dacă menstruația e neregulată, eşti obişnuită cu asta, deci nu ai de ce să îți faci griji.