| KimJackson31 a întrebat:

Buna tuturor,as vrea sa inteleg o chestie,deci, pana acum in ciclul meu menstrual perioada fertila dura 8 zile acum insa 16, stiu ca perioada fertila dureaza 12-16 zile dar din ce cauza ar putea lua loc asa schimbari?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Se pare ca sunt dereglari hormonale masive, in corpul tau.
te sfatuiesc sa vezi de urgenta un ginecolog, pentru ca-i posibil sa ai chisturi ovariene sau fbroame uterine, ori altceva.

| KimJackson31 explică (pentru Violleta2022):

Am fost la medicul genecolog o luna in urma si mi-a zis ca sunt in regula, si ca ovarele sunt frumusele si sanatoase, oare poate fi schimbarea atat de mare din cauza pastilei de a doua zi?

| Violleta2022 a răspuns (pentru KimJackson31):

Pai, nu ai pomenit nicaieri de nici o pastila de a doua zi... cum sa fii stiu, daca nu dai toate datele problemei aici?!
Te sfatuiesc sa citesti despre efectele dezastruoase, ale bombei hormonale pe care ti-ai introdus-o in corp (pastila de a doua zi) si atunci vei intelege mai bine, ce se intampla cu tine si din ce cauza ai sangerari lungi si alte efecte secundare, pe parcursul celor 6-12 luni, cat va dura ca corpul sa-si revina la normal.

| KimJackson31 explică (pentru Violleta2022):

Nu am pomenit de pastila caci nici nu m-am gandit la ea, si nici medicul nu mi-a zis nimic de rau de pastila de a doua zi
Dar oricum multumesc mult dvs