| Diana254 a întrebat:

De ceva timp,o luna cam asa am dureri de sanul drept, acesta nu ma doare in totalitate ci este localizata durerea in partea de sus de unde se formeaza sanul.Noduli nu am dar ma ingrijoreaza durerea, ma doare si umarul si spatele pe partea aceasta. Poate fi vorba de cancer la san? Mentionez ca am 20 de ani. Multumesc! Dau funda celui mai folositor raspuns!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| LightOfDeath a răspuns:

Nu, sunt doar dureri premenstruale.In cazul acesta cel mai bine este sa te duci la un specialist.Raspunsurile date de alte persoane pot fi bune sau nu, te pot ajuta sau nu, dar nu este bine sa te bazezi pe ele considerandu-le adevarate 100%.

5 răspunsuri:
| Chinezw a răspuns:

Daca nu ma insel pentru femei se fac analize gratuite pentru asa ceva. dc nu incerci sa cauti, sau sa ceri o trimitere de la doctorul de familie. cu o consultatie de specialitate teár ajuta mai mult decat un sfat banal. si nu mai straiesti cu tot felul de ganduri

| FoarteTareFrate a răspuns:

Daca ai dureri intr.un loc,ai noduli, ce mai cauti aici? Mergi la doctor, vrei sfaturi babesti? Du.te. Daca nu ai nimic e minunat, dar nu risca sa ai si sa pierzi timpul cu noi, care suntem nestiutori ca tine, cautam si noi pe net...bafta! happy

| LightOfDeath a răspuns:

Nu este vorba de cancer.Si verisoara mea pateste acelasi lucru in fiecare luna, cred ca intelegi ce vreau sa spun.Pot fi dureri de burta, spate, pe lateralele sanilor(se pot si umfla putin), te pot durea chiar si picioarele.Nu te ingrijora! Dar totusi consulta si un medic pentru a fi sigura. Sper ca te-am ajutat.:*

| Diana254 explică (pentru LightOfDeath):

Inteleg,doar ca durerea persista si in afara durerilor premenstruale.Pe verisoara ta o doare mereu?

| Hαppiηеss a răspuns:

Stai fata linistita, cancerul mamar apare la femeile de peste 35 de ani si in general este ereditar adica il mostenesti de la cineva din familie.
Tu la 20 de ani nu ai cum sa dezvolti un astfel de cancer.
Durerile de sani sunt din cauze hormonale organismul tau este intr-o continua schimbare.
Iti atasez un link de unde poti afla mai multe.
http://www.sfatulmedicului.ro/Cancerul-mamar/cancerul-mamar_777