| XcrisSSx a întrebat:

Buna,tuturor! Deci ieri dupa ce am facut dus a inceput sa ma doar in partea dreapta pe la pendicita dar nu stiu dc a incepu sa ma doara si testiculul drept! S-ar putea sa ma ia o apendicita? Am nevoie de ajutor va rog! Va multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Gabitzu246 a răspuns:

Eu am facut vreo 10 analize pentru apendicita si de fiecare data imi iesea alta boala, 10 doctori mi-au spus ca apendicita in zilele astea est foarte greu de depistat din cauza alimentatiei, ea cica numai se manifesta acut, ci cronic si poate sa te pacaleasca, uite aici niste semne:

cand sari daca te doare inseamna ca este apendicita.

daca iti vine stare de greata la fel poate fi vorba de apendicita.

daca slabesti

daca iti amorteste piciorul drept

daca iti piere pofta de mancare.

si mai sunt o gramada.

Dupa mine fa acum o serie de analize daca iti spune ca nu ai nimic ( cum s-a intamplat si la mine dar pe mine ma durea de numai puteam...) eu zic sa vorbesti cu un chirurg ca sa o scoata.

8 răspunsuri:
| andreea5elena a răspuns:

Fa-ti un control, pentru a fii sigura happy

| BogdanVasc a răspuns:

Nu neaparat. Poti avea si piatra la rinichi. Fa-ti o radiografie!

| KodrutZ a răspuns (pentru andreea5elena):

Cu siguranta ca va fi sigurA, de vreme ce a adus vorba de un testicul...
@XcrisSSx: Apendicele e ala care te doare, apendicita e afectiunea. Mergi la doctor cel mai bine, daca astepti prea mult poti sa dai in peritonita, si aia e alta belea...

| XcrisSSx explică (pentru Gabitzu246):

Dar dc ma doare si jos adica la testicul in partea dreapta?

| Gabitzu246 a răspuns (pentru XcrisSSx):

Pentru ca durerea sa raspandeste ca un ecou, dar o repet acea durerea poate fi cauzata din mai multe motive, s-ar putea sa fie hernie sau pietre la rinichi sunt atatea.

| XcrisSSx explică (pentru Gabitzu246):

Si am uitat sa mentionez ca nu ma doare tot timpul dau un ex:ma doare la 1 si durerea inceteaza la ora 2:30 si dupa cateva ore iar incepe durerea!

| Pinkfest a răspuns:

Sunt fata si nu iti inteleg durerea. Doar iti pot spune ca si varu meu a patit la fel. A racit acolobig grin. Si l-au durut rau de tot. Dar i-a trecut. Poate tu nu ai racit, poate ai altceva. straight face. Du-te la un control pentru binele tau. Sper sa te faci binebig hug. ^_^"

| XcrisSSx explică (pentru Pinkfest):

K mz dar cred ca mai mult ma doare canalul de aceea ma doare si testiculul si de aceea simt durere si mai sus