| JustDeea a întrebat:

Buna tuturor. imi transpira mainile foarte tare si sunt mereu reci. ma intreb daca nu am vreo boala? Mi-e rusine sa dau mana cu cineva.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Adrianetc a răspuns:

Palmele transpira cel mai mult fata de restul corpului ceea ce este normal si poate esti si genul mai timid, introvertit si poate de aceea crezi ca ai o problema medicala, poate fi si ceva genetic, "analizeaza-ti" parinti, rudele si poate aflii ca e ceva mostenibi.

7 răspunsuri:
| Alyra a răspuns:

Mereu a fost aşa? Daca da, probabil ai hiperhidroză palmară.

| JustDeea explică (pentru Alyra):

Da, mereu. sad

| IsauraLo a răspuns:

Asta sa zicem ca este ceva genetic. Unul din parinti nu transpira in alte parti ale corpului? Daca da, este asa cum spun. Spre exemplu, un verisor de al meu transpira ff tare in spate si chiar in cap.Iar fiul sau in palma.La fel si sora mea, din cauza tatei.Aici totul este pe control:NU TE GANDI LA MAINILE TRANSPIRATE.CONTROLEAZA-LE!

| RandyMarsh a răspuns:

Buna!
Daca ai si picioarele reci s-ar putea sa nu iti circule sangele cum trebuie prin extremitati.

| Cristina_Raluca_1983 a răspuns:

Ar trebui sa consulti un medic endocrinolog

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca si mine. Eu le am reci din cauza circulatiei sangelui, si imi transpira repede pentru ca ma emotionez repede.

| JustDeea explică (pentru anonim_4396):

Asa is si eu...