| anonim_4396 a întrebat:

Vi s-a întâmplat si voua ca dupa o entorsa la glezna tratata doar cu gheata, piciorul sa sufere modificari si sa incepeti sa calcati stramb?! Am uneori dureri si la glezna si la genunchi la acelasi picior unde am avut entorse netratate. Sa merg la medic sau sa mai astept?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| christall a răspuns:

Sa mergi sa-ti faca o radiografie. Poate sa ti-l puna in ghips sa se sudeze corect. Poate a fost mai mult decat o entorsa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru christall):

Gips dupa 3 ani? Crezi ca se mai corectează ceva acum? Mie mi e frica sa nu zica de operație

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am avut o entorsă la gleznă acum 2 ani. Am alunecat pe scări, apoi au început durerile, umflarea zonei...în așa fel încât nu prea reușeam nici să mă deplasez. Dar a trecut fără complicații. La tine pare să fie ceva diferit, deși am auzit că e normal ca după așa ceva să simți o sensibilitate crescută în acea zonă, chiar o viață...
Ar fi bine să consulți un medic pentru liniștea ta. Poate va fi nevoie de unguente sau de altceva, nu și de operație.
Multă sănătate!

| christall a răspuns (pentru anonim_4396):

Mda.A trecut ceva timp. Nu am citit bine. Durerile sunt continue? Sau cand si cand? Sa stii ca persoanele care au avut fracturi, entorse mai au dureri in zonele respective cand este nor afara sau se schimba vremea. Daca vrei sa fii tu mai linistita poti merge la dr.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru christall):

Da, mai mult la efort
Adica de cand m-am mutat la casa si tot urc si cobor scarile de la etaj. O sa merg, dar cu pandemia asta...of

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sufar de ceva pe ascuns... AJutor.