| Sabina22ww a întrebat:

Buna vreau sa va spun că băiatul meu nu mănâncă deloc deloc ciorbica mazăre.deci nu-i place deloc. mâncarea.Rar mănânca mâncărică de cartofi și cei place lui mult șnițel..deci nu știu ce să mai fac.vitamine i-am luat. degeaba.ce pot sa fac? LEGUMELE DACA SIMTE IN GURITA LUI.I SE FACE SCÂRBĂ..NUSH CE SA FAC.Este normal pe zi sa mance doar o mâncare gătită doar un fel? in rest mai mananca un iaurt cu biscuiți.și cereale cu lapte atât...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| TimberWolf a răspuns:

Si noi ce sa facem? trebuie schimbata abordarea, probabil nu esti cea mai in masura sa il convingi sa manance si legume.
Spune-i sotului sau unei rude sa stea de vorba cu el.

| kalasnicov22 a răspuns:

Altcineva din familie mananca ciorbica sau mancarica?

| darrio2007 a răspuns:

Nu spui câți ani are.

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Trebuie convins.
Sau incearca supa crema.