| Jojolett a întrebat:

Vreau si eu sa ma ajutati cu ceva. Am gaura in limba, mi-am facut-o acum 2 ani, si mi-am dat pierce-ul jos acum vreo 4-5 luni sa zic. Mi s-a astupat gaura pe mijloc, si pierce-ul intra doar putin, si nu pot forta pentru ca nu intra deloc. Am mai patit odata asa, dar am impins pierce-ul si a intrat, cred ca atunci era doar un pic astupata. Si acuma as vrea sa o fac din nou. Sunt in Spania, si aici iau mult pentru un piercing, mai ales ca mie mi l-a facut un prieten in Romania pe gratis. Si nu stiu la cine sa apelez. Si de aceea as vrea sa imi spuneti daca pot sa mi-o dau singura? Sunt hotarata de fel, si as putea sa o fac, dar nu stiu cum trebuie, cum se executa. M-ati putea ajuta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Oh, Doamne, ce ți-e și cu viața asta. Unii se plâng de găuri în limbă, alții de găuri în buzunare. Ce mai, suntem plin de... găuri! laughing

| Liviu a răspuns (pentru floresdemayo):

Mai ales voi femeile, aveti 1 in plus fata de noi laughing barbati.

| Liviu a răspuns:

Amu sa revin, deci eu zic sa nu te joci, si eu am piercing in limba.Asta nu e de dat jos, il pui acolo il lasi.Un alt impediment ar trebui sa iti dea de gandit, o data ce l-ai dat jos, te-ai dezobisnuit de el.Ai sanse sa iti spargi toti dinti din gura cu el.Mai bine stai fara,mie mi-a luat cateva luni bune pana sa numai il musc,in plus ai grija sa numai faci prostia sa fortezi,ca pe limba ai 'ata' aia happy Vezi ce faci,sa nu cumva sa o strapungi, gaura la cercel e data pe langa ata.Du-te la cineva care stie, chiar daca dai un ban, e vorba de santatea ta. Daca tot zici ca esti in Spania, te mai uiti la 50 de euro ca sa iti faci moftu?

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns (pentru Liviu):

Vezi măi Liviu, dacă voi, bărbații, ne compostați inima? Avem chiar mai multe, în plus, nu doar una.winking
Dar las' că avem noi, femeile, grijă, să vezi ce găuri vă dăm în portmonee. Compensăm pagubele. laughing

| Liviu a răspuns (pentru floresdemayo):

Vezi ma floreslaughing Si noua ne convine, daca ne dati gaura de care avem nevoie, pe gaura din portofel blushing laughing E un targ corect.Ca veni vorba ca aveti mai multe gauri, noi avem capete pentru toate laughing gauricile voastre blushing