| dydyyyy a întrebat:

Buna:Xiau anticonceptionate marvelon 21 de 6 luni la recomandarea medicului cu analize amanuntite.intrebarea mea este cand trebuie sa fac pauza, pentru cat timp si cat de tari sunt.va multumesc! vreau cat mai multe pareri:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| dydyyyy explică:

Da ce oi vrea mai nene sa imi bag sterilet de la 20 de ani.si de prezervativ sa numai aud in viata mea atata timp cat m-i s-a rupt.cred ca esti comunist si de aia gandesti asa.scz imi zic parerea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dydyyyy,In instructiunile din pachet trebuie sa scrie si acest lucru.Altfel,cel mai sigur este sa intrebi medicul care ti le-a prescris pentru a nu avea surprize neplacute sau reactii adverse.Mult noroc.

| dydyyyy explică:

E problema lor daca sunt fraiere.mie mi le-a prescris doctorul dar am omis sa il intreb acest lucru.si de comunisti ma leg atata timp cat am invatat la scoala despre cum era pe atunci

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru dydyyyy):

Una e sa inveti cum era pe vremurile alea (unii o duceau mai bine fata de acum, altii mai rau), iar alta e sa fi trait ca sa vezi cum era intr-adevar.

| dydyyyy explică (pentru anonim_4396):

Da bun m-ai ajutat de nu ai mai putut ce sa zic daca nu stiai mai bine taceai dar ce pot sa mai spun oricum mersi pentru nimicul asta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru dydyyyy):

Cu (ne)placere.

| dydyyyy explică (pentru anonim_4396):

***!winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru dydyyyy):

Oh, ce dura esti, cenzurezi injuraturi laughing
Sa nu o iei la fuga daca iti vezi umbra. :-s

| Heille a răspuns:

Din cate stiam prima pastila se ia in prima zi de ciclu menstrual, si se continua zinlic pana se termina folia- (21 de pastile= 21 de zile) apoi se ia o pauza de 7 zile [ perioada in care ar trebui sa ai menstruatie, 7 zile indiferent de duratia ei, chiar daca nu ai, pauza aceea tot trebuie sa o iei, apoi incepi iar, si repeti.
succes.

| dydyyyy explică (pentru Heille):

Era vorba de pauza de o luna sau 2 nu de pauza dintre folii ca odata ce iau de 6 luni o logic sa stiu asta. oricum nu am primit nici un rasp concret.probabil nu stiti sa cititi