| Laurentiu_Calin_1994 a întrebat:

a avut cineva lichid galben la plamani? Daca este cineva care a mai avut imi poate spune si mie cum s-a tratat, daca s-a tratat greu, ce au facut medicii. Eu sunt in momentul asta in spital dar in perioada asta de pandemie nu prea sunt medici in spital si se mai uita unu altul la mine, cer cine o mai avut sa imi spuna si mie cum a fost si cum a trecut peste, multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Galben in plamani inseamna puroi deci e o infectie, du-te la unul din ei si tragel de gat sa se ocupe de tine altfel mori trebuie sa te certi putin cu ei sa te bage in seama

| Eireann a răspuns:

Lichid galben la plamanii? In fisa medicala cum scrie? Pleurezie? Ca daca e pleurezie (adica licidul e intre plaman si pleura) cea mai simpla varianta e sa o dreneze printr-un fel de tub introdus in spatiu intrapleural. Daca e edem pulmonar (adaca licidul e in alveolele pulmonare, nu in pleura) atunci au alte metode de tratament. Daca ai pneumonie atunci ia antibiotice.

| Laurentiu_Calin_1994 explică (pentru Eireann):

Nu am pneumonie, mi-au scos 3 litri de lichid galben si inca mai am, sunt curios daca a mai avut cineva si daca a trecut cu bine