| macandcheese a întrebat:

Buna ziua. Am 17 ani si am probleme mari cu caderea parului. Am intrebat si pe reddit care ar putea fi cauza si mi s-a spus ca e posibil sa am deficiente de vitamine sau probleme hormonale si ar trebui sa merg la un medic. La ce medic trebuie sa merg si cum sa ii conving pe parintii mei sa ma duca pentru ca se tem de covid?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e din cauza vitaminelor dar poate fi din cauze hormonale în schimb, stres și o alimentație defectuoasa. Poți rezolva cu fructe și legume nu cu pastile care conțin hormoni.
La endocrinolog pentru dezechilibru hormonal.
Spalate pe cap cu șampon ALPECIN C1

5 răspunsuri:
| macandcheese explică (pentru anonim_4396):

Multumesc mult.

| macandcheese explică (pentru anonim_4396):

Pot sa ma spal cu alpecin daca sunt fata?

| Dumii100 a răspuns:

Trebuie sa mergi la un doctor endocrinolog și să mănânci cat mai sănătos

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru macandcheese):

Da.

| Eireann a răspuns:

Medicul de familie - el poate sa te trimita la endocrinolog sau dermatolog in functie de ce problema presupune ca ai.