| Katikatinka a întrebat:

Bună ziua. Am 22 de ani, nu am avut o copilărie foarte fericita din cauza unor probleme. În prezent ma lupt cu niște stări destul de urate, anxietate, tristețe, teama, plâns. De ceva timp, când nu simt prezenta cuiva apropiat în jurul meu ma cuprinde panica de aici apărând și o durere în piept urmata de sufocare și teamă. Poate a mai trecut cineva prin asta si-mi poate spune dacă poate fi o problema medicala sau dacă poate cumva psihicul meu este puțin dus intr-o cu totul alta direcție. Mulțumesc pentru eventualele raspunsuri.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Robert2526 a răspuns:

Suna ca un sindrom anxios.
Ce program de somn ai? esti stresat?

| Katikatinka explică (pentru Robert2526):

În funcție de zile, uneori dorm și 5-6 ore, alte ori 10-11 ore. Despre stres, este cam zilnic

| Robert2526 a răspuns (pentru Katikatinka):

Incearca sa elimini cat de cat din stres si foarte important noteaza exact momentele in care resimti problemele si incearca sa iti dai seama exact ce le declanseaza. Poti incerca si cu un psiholog, ar putea sa te ajute.

Te stii cu boli cronice?

| Katikatinka explică (pentru Robert2526):

Cu boli cronice nu ma știu.

| Robert2526 a răspuns (pentru Katikatinka):

Ai incercat vreodata sa iei de exemplu persedon de zi? ar trebui sa diminueze problemele tale

| Katikatinka explică (pentru Robert2526):

Nu am încercat. Se eliberează cu rețetă sau la liber? Cu ce mi-ar putea fi de folos?