| Laaaaa7000 a întrebat:

Buna ziua.Am 35 de ani.De 2 saptamani ma doare capu penisului daca îl ating. Daca nu îl ating nu ma doare.Ce as putea sa am?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| popapopica a răspuns:

O boala venerica. Mergi la medic.

| johnnny123 a răspuns:

Ai 35 de ani. Cred că ești suficient de matur să faci o vizită la doctor atunci când ai o problemă medicală.

| StudentLaMedicina a răspuns:

Nu este roşu? Nu vezi nimic pe el care nu a fost acolo? Scurgeri ai? Miroase într-un fel diferit?

Prima dată trebuie să testezi pentru boli cu transmitere sexuală dacă nu ai purtat prezervativ. Esențial clamidia şi gonorree. Se pot testa din urină, dar unele laboratoare preferă să ia probe din uretră şi eventual din gât dacă suspiciunea de clamidia e mare.

Dacă ies negative probabil este o infecție bacteriană şi trebuie să ia probe să vadă ce fel de bacterie e şi să-ți dea unguent cu antibiotic.

În final, poate fi candida. Asta poți singur să elimini/confirmi prin a încerca Mitroconazol unguent şi să îl aplici pe zona dureroasă după baie.

| Laaaaa7000 explică (pentru StudentLaMedicina):

Nu am schimbat partenera de 6 luni

| StudentLaMedicina a răspuns (pentru Laaaaa7000):

Poate te-a schimbat ea pe tine. Mergi să îți faci toate testele.