| maria245ehdtjrj a întrebat:

Bună ziua, am menstruatia întârziată 7 zile și dureri de burta, luna trecuta a fost tot la fel și am fost la medic și mi-a zis sa fac un test de sarcina dacă menstruatia nu îmi vine în 10 zile dar mi-a venit, eu mai am și o problema când am contactat sexual am sângerări și medicul mi-a zis sa revin la control după menstruatia de luna trecuta pentru a-mi da un tratament dar nu am putut ajunge.Atunci aveam 6 săptămâni de la ultimul contact și nu sa văzut nicio sarcina la ecograf pana acum în prezent sunt 13 săptămâni de la contactat având și în prezent contact
Credeți că ar putea fi o sarcina?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Frank51 a răspuns:

Da, cred că este o sarcină, în primă instanță. Spun asta pentru că nu ai detaliat ce reprezintă "contactat" și "contacte" pentru tine.