| TPUAiurea a întrebat:

am o problema ce ma tot pune pe ganduri in ultimul timp...de ceva timp (poate si 1-2 ani) am obervat ca un testicul e mai mare ca celalalt, iar cand pun mana se simte ca si cum as avea inauntru doua "bile" in scrotul drept si de asta e mai mare.
Nu am dureri sau probleme cu relatiile sexuale.
Stiu ca ar trebui sa ma duc la urlologie, dar pana atunci as vrea sa aflu cat de cat o parere.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa e la toti, nu e motiv de ingrijorare. Daca nu te doare si nu simti alta jena, nu e nimic.E ceva normal.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Lucian15125):

Baiatul a zis ca simte "ca si cum" ar avea doua bile.Dar nu e asa, e doar o parere. Faptul ca tu nu ai, nu e nicio problema.Majoritatea barbatilor au un testicol mai mic si unul mai mare.Stangul e mai mic in majoritatea cazurilor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Lucian15125):

Si diferenta de marime se face dupa o anumita varsta.Asa ca daca esti mai"mic" nu poti face diferenta acum ci mai tarziu.

Răspuns utilizator avertizat