| MarlanuMarlanu a întrebat:

Buna ziua! Am o problema cu rinichii de ceva ani, nu-mi mai amintesc dar sigur sunt cam 6 ani. Imi afecteaza in general somnul. Ma trezesc in timpul noptii cu o presiune (senzatie) puternica de a urina si ma doare ( o durere amestecata cu usturime a vezicii, totodata durere a ambelor parti si stiu sigur ca sunt rinichii. Tin sa precizes ca am si sensibilitate la frig toate astea eu cred ca sunt din cauza sanatatii mele emotionale. Prea mult stres si emotii puternice duse la extrem mi-a afectat atat vezica cat si rinichii. Am eliminat stresul in mare parte, m-am lasat si de fumat si as vrea sa ma apuc sa mananc si sanatos dar cred ca fructele si legumele care sunt acre imi afecteaza rinichii. Am fost si la medic de doua ori cu o tehnologie avansata tot nu mi-a fost depistata problema. Vreau sa simt ca traiesc sa scap de chin. Am vise pe care as dori sa le urmez insa odata cu durerea se naruie orice vis si speranta. Simt ca nu voi reusi sa ajung unde-mi doresc cu adevarat, oricum lupt si nu ma voi da batut. Ce imi puteti recomanda sa mananc si ce credeti; sunt intr-o stare grava?
Astept raspunsul dumneavoastra. Va multumesc! O zi cat mai frumoasa si vieti implinitewinking

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cât de repede posibil îți voi transmite o dietă.

| MarlanuMarlanu explică (pentru sadrian46):

Unde-i acea dieta? laughing

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dr Călin Mărginean pe You Tube și Cum să nu mori de Michael Greger. O găsești pe Emag.