| casierull a întrebat:

Buna ziua am si eu o problema aproape de o luna am o durere constanta in partea dreapta sub coaste, am fost la doctor am facut echograf si m-i-a spus ca am o petricica la rinichi sa tin regim si sa beau multa apa este normal sa am durerea asta? Nu m-i-a dat nici-un fel de tratament decat regim si multe lichide ce sa iau?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Da,este normal sa te doara. La fel doare si cand ai piatra la rinichi, ba chiar mai rau.

| OoBunnyoO a răspuns (pentru OoBunnyoO):

Voiam sa zic ca uneori doare chiar si mai tare cand ai piatra la rinichi.