| Claudiu200797 a întrebat:

Bună ziua! As dori răspunsuri sau păreri!(Oricum o să merg la o Unitate Specializată)

În trecut am mers la un control oftalmologic
Acolo s-a constatat ca văd 100 la sută cu ochiul drept și 20 la sută (numai sunt sigur exact ),la stangul,eu nu știam de această afecțiune deoarece văd perfect,nu am probleme cu vederea,această afecțiune fiind din primele luni de viață sau chiar din naștere
Menționez ca sunt șofer categoria B,fără niciun accident din 2016, conform ordinului 1. 162August 2010 am putut să conduc
Întrebarea mea este dacă pot face școala de șoferi pentru Categoria C?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Răspunsul ți l-ai dat singur: Mergi la o unitate specializată.

| adryang78 a răspuns:

Da, o poți face. Posibil ca pe fișa medicală să apară o mențiune a afecțiunii, dar nu te afectează.
În altă ordine de idei, dacă problema a fost de la naștere sau din primele luni de viață, pentru tine a fost o normalitate și nu ți-ai dat seama de ea.