| Freshboy10 a întrebat:

Bună ziua as vrea sa îmi verific toată sănătatea ce analize și investigații sa fac și la ce specialitati medicale sa merg?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| kalasnicov22 a răspuns:

Ar trebui pentru inceput un psiholog.

| johnnny123 a răspuns:

Păi dacă vrei să-ți verifici "toată" sănătatea trebuie să mergi la toate specialitățile medicale. Și nici chiar atunci nu-ți vei verifica "toată sănătatea".

Există sute de analize și investigații diferite care pot verifica diverse aspecte ale funcționării corpului uman, dar nu există niciun aparat ca în StarTrek în care să te bagi și să-ți detecteze absolut orice problemă.

Bula
| Bula a răspuns:

Vorbeste intai cumedicul de familie!
El te poate trimite la "verificari".

| Violleta2022 a răspuns:

La tine-i simplu, ca-ti faci o internare la psihiatrie de cateva saptamani si vei fi internat fara probleme, odata ce tu ai un handicap din cauza acestui diagnostic de schitofrenie paranoida, iar in spital iti vor face toate analizele.