| Densia03 a întrebat:

Buna ziua, aseara m-am certat cu soțul foarte rau iar la nervi am băut 11 pastile de idamapid si 7 depresive. Astăzi ma simt foarte slăbită. Amețită nu pot sa stau in picioare. Eu fiind si depresivă n-am mai judecat în momentul ălasad nu stiu ce sa fac

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| iuliansoare1235 a răspuns:

Cred ca e cazul din a ne opri din judecat caci faptul este facut, te poti duce la medic sau iti poti lua liber pentru a putea sa te refaci incearca sa eviti scandalul creat de sotul tau chiar daca el inca incearca sa sse certe cu tine sau e cu nasul pe sus! evita-l te vei simti mai bine, du-te la doctor explica-i problema pe care o ai, el cred ca iti va da ceva un calmant apoi iti iei o pauza de la toate, sper sa te simti bine! Apropo inceteaza de a lua depresive sau mai stiu eu ce pentru ca vei lesina! Fa-te bine!?☹️

18 răspunsuri:
| MuatafaonurContInchisDeTot a răspuns:

Doamne Dumnezeule căta prostie mergi urgent la medicul tău de familie și spune-i ce ai făcut să-ți dea ceva și săte îndrume către ceva sănătos sa nu țise facă și mai rău

| dullcat a răspuns:

Buna.E grav daca ai incercat sa te sinucizi.Mergi la medic!

| Simpatic a răspuns:

La nervi nu se fac astfel de prosii care pot lasa sechele pe viata.
Cunosc cazul unei doamne care a luat tot asa la divort un pumn de pastile, nu a murit toata viata a avut probleme grave cu stomacul, operatii etc
E cazul sa mergi de indata la urgente!

| HUAWEHUAWE a răspuns:

Eu iti recomand sa chemi salvarea, sa le spui ca ai baut 18 pastile si ca acum te simti foarte slabită.
E suficient, se vor ocupa ei de problema ta, nu trebuie sa stii tu nimic.
-------
Daca stii ca n-ai judecat in momentul ala si acum ti-ai dat seama ca nu e bine sa-ti memorezi ce ai judecat azi despre actiunea ta si sa nu mai faci.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Deniso esti nebună cum ai putut face asa ceva, de fapt din cauza depresiei ai facut o pe baza nervilor dar din moment ce scrii pe TPU nu ai nimic daca erai ametita cum zici nu puteai ridica capul de pe perna dar sa mai scrii mesaje pe TPU nici pomeneală, astea s minciunile tale trol

| Robert2526 a răspuns:

Nu stiu ce medicament e ala idamapid, deci este clar ca faci misto de noi.

| Densia03 explică (pentru Robert2526):

Indapamid este pentru scăderea tensiunii. Cauta pe google. Nu as face mișto aiurea asa

| Densia03 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Pot sta cu telefonul în mână doar ca nu mă pot ridica din pat am greață și ametesc foarte rau

| Violleta2022 a răspuns:

Te sfatuiesc sa mergi de urgenta la un medic psihiatru sau la spital, fiindca comportamnetul tau nu este unul normal si nici sanatos.

Vad ca ai antecedente de sinucidere...asa cum scrii pe aici:

"în 13 Iulie | Densia03 a întrebat:
Buna ziua, o fata a băut 6 pastile de indapamid si i s-a facut rau! A luat-o salvarea..."

| Robert2526 a răspuns (pentru Densia03):

Stiu foarte bine ce este, doar ca persoana a scris total gresit denumirea. Este in mod evident ca e troll pentru ca medicamentul despre care vorbeste se elibereaza doar cu prescriptie medicala si doar pentru cazuri grave de insuficienta cardiaca, nu e un medicament uzual. In plus, un dozaj atat de mare i-ar fi cauzat varsaturi foarte severe pana acum, dar ea nu a specificat asa ceva ci o stare generala de rau, care nu are legatura nici cu simptomele intoxicatiei cu antidepresive. Nu fac misto de nimeni, dar absolut toate detaliile acestei povesti arata ca este de fapt o minciuna.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Densia03):

Cheama salvarea, noiu nu suntem doctori.

| Celestina003 a răspuns:

112. ACUMA

| haileewatson a răspuns:

Suna la 112.
Prostia se plateste.

| haileewatson a răspuns (pentru Densia03):

Stai ca proasta pe TPU in loc sa suni la ambulanta.

| iuliansoare1235 a răspuns:

Cel mai bine suna la 112 deoarece s-ar putea sa lesini! sau a ai un mai stiu eu ce soc

| johnnny123 a răspuns:

Zi merci că te-ai mai trezit... Poate data viitoare nu vei mai fi atât de norocoasă.

Mai ales că nu ești la prima abatere:

" în 13 Iulie | Densia03 a întrebat:
Buna ziua, o fata a băut 6 pastile de indapamid si i s-a facut rau! A luat-o salvarea. Le-a băut fiindca a picat bacul sad la spital a vedea de ce i s-a facut rau?"

Sfatul meu ar fi să mergi la doctor.

| Paganel2022 a răspuns:

Du te la nebuni

| Densia03 explică (pentru Paganel2022):

Sa se aleaga prafu de tine. Dacă râzi de probleme altuia