| whatisthis19 a întrebat:

Bună ziua! Ce părere aveți despre cei care au probleme psihice?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Ce parere poti avea? Ca au o problema care e nu e din vina lor si atata timp cat iau tratament sa o tina sub control e ok pentru toata lumea.

| goguPatent a răspuns:

Ce parere am putea avea?

| johnnny123 a răspuns:

Am părerea că a băga toți oamenii cu "probleme psihice" în aceeași oală și a avea o părere despre toți la un loc este o tâmpenie.

Fiecare om este diferit, fiecare om are problemele lui și fiecare om se luptă cu ele în felul lui și după puterile lui. A generaliza este o formă clară de ignoranță.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ce probleme? Nebuni, psihopați, borderline? Cum să ai o părere despre toți?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am nicio parere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu totii avem probleme psihice, unii nevroze altii psihoze

| gabicoo a răspuns:

Părerea mea este că ei au întotdeauna dreptate!

| gabicoo a răspuns (pentru gabicoo):

Deci ai dreptate monșer!

| Goete a răspuns:

E cineva care nu are happy?

| Simpatic a răspuns:

Cand iti zici trapperManelar sigur si tu ai probleme psihice, e ca si cum ai asculta mizerii inmultite cu 2winking

| MirceaCalNebun a răspuns:

Nu e vina lor, dar nu e nici ok sa profite de asta ca sa se poarte ca dracu, deci daca sunt oameni ok ii sustin nu ii judec de asemenea nu cred ca mai exista om fara probleme psihice in 2022

| darrio2007 a răspuns:

Nu vor sa le aibă. Dar nu depinde de ei.

| CleanHeart a răspuns:

Suntem oameni si trebuie sa ne acceptam intre noi asa cum suntem fara sa judecam sau sa radem.
Vorba aia, toti suntem plecati de acasa putin