| larisainsk a întrebat:

Buna ziua, de 2-3 luni am o veruca in palma, pana acum m-am dat cu 2 solutii speciale date de dermatolog dar niciuna nu a rezolvat nimic. Insa de 4-5 zile mi-a aparut imprejurul negului ceva alb, mi s-a umflat locul, sunt rosie, si ma doare foarte rau... nu-mi dau seama daca este infectie sau este piele arsa din cauza solutiilor, cam asa arata https://imgur.com/a/j4PgWxw, ce sa fac? sa intep cu un ac ce am pe langa neg? sa continui tratamentul? chiar nu stiu ce trebuie sa fac si este extrem de dureros...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Continuă tratamentul.

| GabiDumitrescu a răspuns:

E ok, continua tratamentul. Spala des cu apa calda si hidrateaza pielea.

| ioana748 a răspuns:

Verolit Forte este bun.

| StudentLaMedicina a răspuns:

Este infecție. Trebuie să te vadă un doctor, doctorul de familie cel mai bine.