| Vlad222222 a întrebat:

Buna ziua! De aproape 4 luni simt im partea stanga a capului niste pulsatii in dreptul tamplei in partea stanga si cateodata si pe partea laterala tot in partea stanga. Tin sa mentionez ca alte simptome nu am. Am fost la medic neurolog a zis ca nu am nimic dupa ce a vazut rezultatele ct-ului. Am facut si analizele insa toate sunt perfecte. A fost o perioada foarte stresanta caci am avut bacul in perioada asta, credeti ca ar putea fi din cauza asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Cipi1212 a răspuns:

Stresul nu este bun

| StudentLaMedicina a răspuns:

Sigur eşti stresat. Dar ar trebui poate să îți faci nişte analize de sânge: hematologia, potasiu, sodiu, albumina, rinichii (creatinină, eGFR), ficatul (ALT, AST), vit. d şi b12 şi amilaza pancreatică.
Apoi CT nu este o metodă corespunzătoare pentru diagnosticul problemelor neurologice, ci RMN.

Ce spui tu sună a migrene - ai pe cineva în familie care suferă de migrene?

| Vlad222222 explică (pentru StudentLaMedicina):

Analize de sange am facut recent si au fost toate foarte bune doar la hematoctrit a fost cu 0.1 ridicat. Stiu ca dupa ce am luat permisul o perioada de 2 saptamani imi trecuse dupa cand iar m-am apucat de invatat pentru bac si asa a revenit.

| StudentLaMedicina a răspuns (pentru Vlad222222):

Aşteaptă să treacă perioada asta şi dacă tot te doare fă nişte investigații mai detaliate.