| elisamaria125 a întrebat:

Bună ziua! În urma cu o luna am fost la control la cardiolog, am probleme cu inima de 3 ani.
Si mi-as dori să fac bursa medicala, doar ca atunci nu i-am cerut certificat domnului doctor, as avea ce sa mai fac acum?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Whitte a răspuns:

Ai fost doar la un control? Sau ai fost internat, interventii, tratamente, etc.
Poti sa te intorci la medic si sa-i ceri actele medicale pentru bursa daca intr-adevar te incadrezi.

| elisamaria125 explică (pentru Whitte):

Doar la control, dar iau și tratament

| adryang78 a răspuns:

Certificatul medical poate fi eliberat doar de medicul specialist. Mergi la medicul de familie, iei trimitere, apoi la medicul specialist (cardiolog, în cazul de față). Nu este neapărat să fie același. Te consultă, îți pune diagnosticul și îți dă certificatul, dacă e justificat.