| MonroTheBludbad a întrebat:

Buna ziua.Mi-a intrat nu stiu cum un obiect strain foarte micut (abia se vede) -cred ca e un fel de păr foarte mic alb- in talpă la picior şi mă doare când merg. Problema este ca părul (sau ce este) e asa mic că nu poate fi apucat cu nimic (nu am penseta acasa) si este asa de mic ca practic nici mama nu il poate identifica dar se simte... Imi este foarte frica sa nu se infecteze daca il las in picior si maine am de mers undeva afara si daca merg pe el cred ca poate intra mai adanc in picior. Credeti ca ar trebui sa merg undeva cu el? La medicul de familie? La spital? Mi se pare putin prostesc sa ma duc la spital pentru o aschie dar totusi nu vreau sa se inrautateasca cumva... sunt sanse sa se rezolve de la sine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| StudentLaMedicina a răspuns:

Încearcă să te uiți cu o lupă. Şi să scoți cu un ac.

| MonroTheBludbad explică (pentru StudentLaMedicina):

Nu am lupă... am incercat cu acul dar tot am probleme...

| MonroTheBludbad explică (pentru MonroTheBludbad):

Am umblat cu acul pe acolo si acum e si mai greu de vazut parul?

| 1onur a răspuns:

Doamne Dumnezeule ferește
✝️✝️✝️✝️✝️✝️✝️✝️✝️✝️

Cum reziști cu o așa durere? ✞=❤️ ✞=❤️ ✞=❤️ ✞=❤️Te mai doare talpa? că țisau roșit ochii de la durere ✝️ de ce nu mergi la Biserică? ✝️

Te mai dor ochii?✝️

| 1onur a răspuns:

Să-ți ameliorezi durerea ne curată din tine nu o sa mai nimic din talpă până la suflet. Apoi spune ma lepăd de satana de 3 ori ai sa vezi cum îți ies toate așchile din tine fiul meu nu o săi mai ai ochii ăia roși de durere ne curată din tine ✝️✝️✝️✝️✝️✝️✝️✝️✝️✝️✝️✝️

„Tatăl nostru, Care eşti în ceruri, Sfinţească-se numele Tău; Vie împărăţia Ta; Facă-se voia Ta, precum în cer şi pe pământ. Pâinea noastră cea spre fiinţă dă-ne-o nouă astăzi; Şi ne iartă nouă greşelile noastre, precum şi noi iertăm greşiţilor noştri; și nu ne duce pe noi în ispită, ci ne izbăveşte de cel rău.

| StudentLaMedicina a răspuns (pentru MonroTheBludbad):

Aşteaptă să se facă ziuă şi te uiți atunci la lumină.

| 1onur a răspuns (pentru MonroTheBludbad):

Uite frate o lupă aicia orice om se poate vedea în ia vindecă pe orice ne curat și scoate toate așchile din el și tot...

https://ibb.co/9prDFQM

| 1onur a răspuns (pentru StudentLaMedicina):

Nu prea îi place lui la lumină este alergic se vede din privirea lui.✝️

| MonroTheBludbad explică:

Mda nu apreciez batjocura pe baza pozei mele de profil care o am de 100000 de ani (am si uitat de ea) si reprezinta doar un personaj dintr-un film

| MonroTheBludbad explică (pentru MonroTheBludbad):

Nici nu o pot schimba de pe telefon