| David_Vaduva_1998 a întrebat:

Buna ziua, numele meu este Văduva David și am o problema sau nelămurire buncul meu are grad de handicap grav fara însoțitor, dar are cancer la prostată are sonda băgată in rinichi într-o pungă și o boala de i se macină oasele sunt doar eu și el, eu am grije de el am fost sa iau referatul medical și acolo scrie se păstrează gradul grav, să renunț la dosar am inca un referat(2 in total) bunicu zice că dacă a zis asta că să rămână grav nu se poate face nimic! Vreau niste ajutor multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Doar cei de la DGASPC stiu, mergi la ei si intreaba i

Bula
| Bula a răspuns:

Mergi la Asistenta Sociala (de la primarie) si cere recomandare pentru insotitor!