| ChitoiuIulian a întrebat:

Buna ziua,
pot sa beuu kefir daca am reflux gastric?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| ReddY25 a răspuns:

Reformulează

| ChitoiuIulian explică (pentru ReddY25):

Multumesc pentru raspuns.

| StudentLaMedicina a răspuns:

Nu este indicat. Dacă ai reflux trebuie să îl tratezi. Încearcă să iei nişte Dicarbocalm când ai arsuri puternice.

| StudentLaMedicina a răspuns:

Rectific răspunsul meu după ce ai pus poza: trebuie să iei un PPI pentru acid. Dă-mi mesaj privat să îți las numărul să te îndrum cum să îl iei şi ce trebuie să faci în situația asta.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu ti a dat medicul o lista cu alimente permise? Uita te pe ceea ce ti a scris medicul.

| TimberWolf a răspuns:

Salut, care este cauza refluxului?