| PaulaPaulayt1 a întrebat:

Bună ziua, știu pe cineva cu tulburare de personalitate deliranta dar pare a fi o persoana normala. Atat ca are un temperament vulcanic și se enervează repede. E sub tratament cu antipsihotice și cred ca s-a mai ameliorat. Dar în general cum se manifesta ca nu observ mare lucru ciudat la el.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Xanax

| Mindfulness a răspuns:

Se manifestă daca nu ia tratament, dar el ia tratament așa că nu ii observi decât o mica parte a problemelor ascunse, fără tratament o da in paranoia.