| jonnyhelp a întrebat:

Buna ziua tuturor. Prietena mea are o problema si nu vrea sa mearga la ginecolog. Ati putea sa-mi dati un raspuns cat se poate de bun sa stiu ce are si daca e bine sau nu?

De cateva zile o doare burta si cand merge la baie, ii curg cateva picaturi de sange. O doare destul de tare burta. Am intrebat-o daca e pe stop, si nu e. Am intrebat-o poate a racit la burta. tot nu a raspuns pentru ca a stat doar in casa in pat zilele astea si nu a stat pe nimic rece.

Acum vreo 5 zile, am facut dragoste cu ea, si cred ca penetrarea a fost prea puternica si o durea, dar nu mi-a spus asta. Mi-a zis abia dupa 2 zile ca a durut-o foarte tare si nu voia sa-mi spuna. Si dupa ce am facut-o, a doua zi o durea burta si la fel, ii curgea sange din vagin si avea impresia ca voia la baie dar cand mergea, ii curgeau cateva picaturi de sange. Ii trecuse pentru o zi, doua. si a inceput iar s-o doara si o doare si mai tare. La ginecolog nu vrea sa mearga. Ati putea sa-mi dati un raspuns? Ce are si ce ar putea face? Multumesc anticipat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cel mai probabil, este vorba de o infecţie urinară, sau chiar o CISTITĂ!

Oricum, nimeni NU-ţi poate spune exact ce are, FĂRĂ un control fizic şi fără analize/investigaţii suplimentare!

Vezi detalii despre cistită la linkul :
http://www.divahair.ro/......_tratament

http://www.sfatulmedicului.ro/......tiala-_589

Eventual, să meargă la medicul de familie pentru o Trimitere la analize de urină ( sumarul de urină/urocultură cu antibiogramă ), apoi va primi tratamentul adecvat!

Dacă nu se confirmă o infecţie urinară/cistită, atunci va CERE o Trimitere la ginecolog!

Toate cele bune.

8 răspunsuri:
| Rebecca123 a răspuns:

Poate trebuie sa ii vina menstruatia ca asa te doare burta cu cateva zile inainte bine ca depinde si de organism..inseamna ca e pe stop

| jonnyhelp explică (pentru Rebecca123):

Asta e ideea, nu e pe stop. asa a crezut si ea la inceput, dar nu era asta.

| MudvayneMurderer a răspuns:

Doamne fereste, du-o la doctor ca cine stie ce o sa se intample. Poate sa o coste viata.

| jonnyhelp explică (pentru MudvayneMurderer):

Nu vrea! sad nici nu poate, e la tara. as vrea un specialist sa-mi raspunda! Un medic daca este pe aici vreo unul I don't want to see sad

| wolder a răspuns:

Sangerarea nu se stie poate fi de la orice o rana de la penetrare, ceva mai complex o problema ovare.
doctorul trebuie sa depisteze si sa trateze
poate fi infectie
trebuie sa ia medicamente date de doctor
alta varianta nu exista
si n-o poti lasa asa

| jonnyhelp explică (pentru wolder):

Asta ii spun si eu, dar au trecut ceva zile de cand a avut loc contactul sexual, deci nu cred ca e de la asta. S-a oprit durerea pentru 2 zile si a inceput iar.

| jonnyhelp explică (pentru bursuc001):

Funda! Multumesc Bursucel big grin Acum seara mi-a spus ca o doare fix sub buric. (pune palma de la buric in jos). mi-a zis ca acolo o doare foarte tare acum. si acolo este intestinul subtire. si dupa cum mi-ai spus si tu, cred ca e o infectie urinara. dar ramane de vazut. la ginecolog nu vrea sa mearga. si nu pot sa-i fac nimic. este la tara la cateva sute de km distanta. O bat la cap dar degeaba.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns (pentru jonnyhelp):

Cu plăcere.

Sărbători fericite şi multă sănătate!