| Pufinapufi a întrebat:

Buna ziua, vin cu o intrebare la dumneavoastra...am iesit din spital ieri cu fetita de 8 luni si azi am observat ca in locul in care a avut branula in mana i s-a intarit si umflat un pic, nu da semne de durere doar ca sunt ingrijorata ca nu pot ajunge la medic abia luni.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Caro34 a răspuns:

Bună! Pune gheață pe acel loc în reprize de 3 - 5 minute apoi pauză de mai multe ori pe zi. Chestia întărită este o inflamație de la branulă însă se va retrage încetul cu încetul! Nu te îngrijora; e ceva normal! Numai bine!

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Pufi sau cum te-o fi chemând:
dacă ții la copilul tău, nu intrebi online niște cizmari, despre sănătatea pruncului, ci SUNI la medic

deși văd că n-ai tu treabă cu sănătatea ta sau cu medicii, ci cu cimarii

https://www.tpu.ro/......te-normal/

| Pufinapufi explică (pentru sierra1):

Sierra1 sau cum te o fi chemand. judeci fara sa stii situatia.
Noi parintii impreuna cu copilul suntem in tranzit spre Germania locul de nastere al copilului, deci nu am cum ajunge la medicul ei pana maine de asta intrebam aici daca stie cineva ceva sau poate a patit la fel!
Pe viitor nu judeca inainte sa stii situatia si faptul ca eu nu am specificat
ca suntem in tranzit ..mai bine nu comenta sa judeci.
Sa ai o zi buna!

| sierra1 a răspuns (pentru Pufinapufi):

Nu judec nimic dar OBSERV că nu te preocupă sănătatea copilului așa cum ar trebui

Sa ai o zi la fel!