| IL0VEDINER0 a întrebat:

Cam cat dureaza sa scapi de o dependenta? Am fost dependenta de o substanta ( nu era ilegala) iar acum doua luni am renuntat la ea, de atunci nu am mai consumat deloc insa ma gandesc zilnic la starea de bine pe care o aveam si ma tenteaza sa o consum din nou

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Gândurile negative nu trebuiesc lăsate în mintea noastră. Este normal ca ele să vină; dar să nu le lăsăm să persiste, pentru că ne vor face rău. Mintea noastră trebuie să fie preocupată cu lucruri bune. Prezența la biserică, dar mai ales cunoașterea lui Dumnezeu, va face ca omul să nu mai lupte singur cu slăbiciunile sale de care diavolul profită din plin din pricina naturii păcătoase în care ne-am născut.

| TimberWolf a răspuns:

Depinde, 3-4 luni, dar oricum acea stare si acel gust va ramane intiparit in memorie pentru totdeauna. Daca nu ai sevraj fizic/psihic inseamna ca a trecut.

| kalasnicov22 a răspuns:

Nu scapi niciodata.