| SomePrettehGurl a întrebat:

Cam cate calorii ar trebui sa mananc pe zi pentru a ma ingrasa 3-4 kg intr-o luna? Help!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Iloveyou123 a răspuns:

Nu este adevarat sunt unele persoane care nu se ingrasa si totusi mananca foarte mult. asculta-ma putin sa te ingrasi nu inseamna sa schimbi meniul de legume in unul numai cu fast-food si ciocolata. tot ce trebuie sa faci este sa cresti numar de calorii zilnice adica in loc de 3 cartofi fierti seara mananca 5 si mai adauga 2 copane de pui, branza cascaval ce doresti tu. micul dejun inceraca sa fie mult mai bogat adica cereala, biscuiti, un pahar de suc de fruncte. inceraca intre mesele principale sa iei niste gustari. tot ce trebuie sa faci este sa mananci mai des. un pahar cu lapte inainte de culcare eventual putin incalzit nu numai ca te va ajuta sa dormi bine dar are cateva calorii si te va ajuta sa mai pui cateva kg pe tine. poti sa incepi sa mananci si ducliuri numai sa nu exagerezi si mai ales sa nu el mananci pe stomacul gol fiindca apoi vei da in probleme medicale. succes cu dieta:*

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| NarcysCatalyn a răspuns:

Sa te ingrasi e usor sa slabesti e greu.