| RAY a întrebat:

Care a mai avut o durere in piept dupa efort fizic timp de cateva zile dar permanenta durerea si palpitati?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
17 răspunsuri:
| giony54 a răspuns:

Angina pectorala, mergi la medic pentru ca nu este de gluma.

| RAY explică (pentru giony54):

Da am fost si am facut 3 analize toate au iesit bine la 3 doctori diferiti, acuma am frisoane si intepaturi in inima

| Okkultist a răspuns:

Ca sa-ti dau un dagnostic medical am nevoie de mai multe informatii. Deci cel mai indicat ar fi sa te duci la medicul de familie. Ce aparent ti-se poate parea un ***** poate fi ceva mai periculos. Du-te, pentru 20 de minute cade pamantul. O zi buna! happy

| RAY explică (pentru Okkultist):

Am fost ekg il am bun si tensiunea, de 4 zile simt o durere permanenta in piept

| Okkultist a răspuns (pentru RAY):

E mai greu daca nu vad samd. Tine-te de doctor si explica-i, se va rezolva. Grav nu prea are. Daca ai ekg-ul bun, e super bine. happy Iti doresc insanatosire gravnica ce sa zic... Cel mai bine este sa iti faci o data la 3-4 luni analizele si cam asta e. Vorbesc la analize generale tot.

| RAY explică (pentru Okkultist):

M-a speriat sincer mai ales in piept oriunde altundeva numai in piept nu, tensiunea e ok, egk in repaus e ok, dar vreau sa stiu daca pot face sport in viitor, poate am inima slaba, am trait o drama

| Okkultist a răspuns (pentru RAY):

Doamne fereste. Calmeaza-te. Fa niste exercitii simple, sublinez simple de pranayama asa sa te oxigenezi in aer curat si cam atat. Yoga si din astea nu te pun sa faci ca nu stiu nu m-am uitat la tine. Oricum trebeu sa faci sport, vorbeste cel mai bine cu domnul doctor si te va asigura in tot happy

| RAY explică (pentru Okkultist):

Maine dimineata merg la doctor, dar sunt foarte nepasatori doctori sincer, regret fiecare zi traita in Romania

| Okkultist a răspuns (pentru RAY):

Saraci sa stii ca vor dar nu au cu ce. Va veni si vremea cand vom avea toti ce trebuie dar conteaza ce facem si cu actionam happy+

| StayChill a răspuns:

Nu-i bai, si eu patesc asa. Daca te fortezi prea mult (de exemplu ca atunci cand am dat eu proba la soprt si am facut 15 flotari cu mana scrantita) e normal sa te doara. Nu se moare din asta, mai. Sezi chillos.
Bafta, bro! :d

| RAY explică (pentru StayChill):

Dar cateva zile te tine durerea?

| StayChill a răspuns (pentru RAY):

Da. A fost cam aiurea pentru ca nu am mai putut face urmatoarea ora de sport pe care am avut-o, pentru ca era a doua zi. Oricum, nu-i bai, ti-am zis. Dimpotriva, durerea-i buna! Inseamna ca muschii tai au lucrat. E bine bro, e bine. Uita-te te rog la ultima mea intrebare, poate ma ajuti si tu pe mine.
Bafta!

| RAY explică (pentru StayChill):

Eu nici n-am sa ma fac sport daca imi trece ma doare in piept man de 3 zile ma simt asa aiurea

| StayChill a răspuns (pentru RAY):

Cred ca mai bine ai sta in pat, intins (pozitia cartof) vreo alte trei zile, pana iti mai trece febra. Cel mai probabil asta e: febra. Nu stii din intamplare cum se dezactiveaza modul TalkBack de la un telefon cu Android 4.1 (Jelly Bean)?

| RAY explică (pentru StayChill):

Nu am febra

| EllaHaHa a răspuns:

Eu am mai avut dureri in piept dupa efort fizic dar ma tinea cateva minute sau chiar secunde nicidecum zile daca durerea era puternica si mai si palpitati ar fi cazul sa le spui parintilor si sa te duca la un doctor sa iti faca analize si un control la inima.

| RAY explică (pentru EllaHaHa):

Am facut egk, hipertensiune si sunt fb dar tot ma doare