| SaveTheNature a întrebat:

Care este rolul medicului de familie atunci cand treci de 18 ani? Eu nu prea le vad rolul.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Medicul de3 familie este un incompetent care sta si ia bani degeaba. Rolul sau este de a-ti face trimitere in unitati medicale specializate (?!) in cazul unor probleme de sanatate mai grave

6 răspunsuri:
| Maxim96 a răspuns:

Are rol pentru ca ne tine la curent cu starea sanatatii noastre.

| BiuL a răspuns:

Daca ai trimitere de la medicul de familie la analieze sau consultul specialistului, aceastea se fac gratuit si medicul de familie iti da tratament pentru boli usoare, de exemplu pentru o amigdalita sau o toxinfectie alimentara nu trebuie sa mergi la specialist si iti da motivari pentru absnetele de la scoala si slujba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Te invit la lectura,
http://www.doctordragomir.ro/medicina_familiei.htm
Te pup!

| Latinmoon a răspuns:

Buna!
Iti da sfaturi si te trimite la specialisti ca sa te vindeci plus de asta el iti este alaturi la fiecare etapa e vietii. tongue
Have a nice day!