| YannTiersen a întrebat:

Care este sucul cu cel mic continut de zaharuri? Eu stiu ca Nestea este,care nici macar nu cred ca e in categoria sucuri ci doar bautura racoritoare, mai mult spre ceai

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Nyko_Neko_1997 a răspuns:

Uhmm... Mai precis, sucul cu continut redus de zahar este cel pe care-l faceti n casa. Cele din comert pe langa zahar si indulcitori, au E-uri, conservanti, coloranti etc ce va dauneaza grav sanatatii consumand regregulat. Puteti de asemenea sa obtineti cancer prin consumul de alimente nasanatoasewinking Cel mai bine este sa va faceti dumneavoastra sucul in casa unde puteti adauga cat zahar doriti. Apropo, Nestea pe langa continutul de zahar, are cofeina mai multa decat un nesswinking

| peperonies a răspuns (pentru Nyko_Neko_1997):

Ai fi surprinsa sa alfi cat zahar e intr-un pahar de suc de mere facut in casa...

| Adry05 a răspuns:

Nu e adevarat despre Nestea, am vazut ca din contra, e a 2-a cea mai mare sursa de zaharuri dupa Cola. happy Presupun ca sucurile facute in casa, oricum nu se compara cu cele din comert, iti astamperi setea intelept luand in considerare vitaminele si mineralele pe care le contin ce ai pus in acel pahar.

| KodrutZ a răspuns:

Ala cu lamiie. Restul sint toate niste porcarii.

| RAY a răspuns:

Nu ai nevoie de sucurii chiar naturale au prea multa zaharoza, manca fructe

| Dintrebare a răspuns:

Bauturile light (cu indulcitori artificiali), gen coca cola light. restul (inclusiv cele facute in casa) au mult zahar

Răspuns utilizator avertizat