| Yurisa a întrebat:

Care sunt cele mai eficiente soluții pentru a elimina petele post-acneice și urmele lăsate de zgârieturi? De fiecare dată când îmi trece un coș, sau mi se vindecă o leziune rămân cu semne. Aș vrea de preferat tratamente pe care le pot urma acasă

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Hyperion7 a răspuns:

O crema reparatoare gen avene cicalfate+, uriage cica barierderm sau a-derma epitelial ultra ai testat?
Eu unul recomand totuși avene, vindeca parcă mai repede decât celelalte 2 menționate.

| StudentLaMedicina a răspuns:

Cu laser la dermatolog.

| Cybele a răspuns:

Cremele de la Ivatherm chiar dau rezultate.