| elyssuca a întrebat:

Cate ore trebuie sa dormi pe noapte?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Candy a răspuns:

U stiam ca media este de 6-8 ore pe noapte... in ceea ce priveste niste ore potrivite pentru somn sincer nu stiu, dar cred ca in jur de orele 22-23. si intr-adevar, daca dormi mult prea mult te trezesti mai obosit decat atunci cand te-ai culcat. eu asa patesc intotdeauna. mi se mai intampla ca atunci cand dorm prea mult, sa ma trezesc cu ochii umflati, ca atunci cand plangi prea mult. nu stiu cum sa explic acest fenomen

6 răspunsuri:
| agent003 a răspuns:

Normal trebuie sa dormi 8-9 ore

| OhFuckIForgotMyNameAgain a răspuns:

Sanatos ar fi daca ai dormi 8 ore /noapte happy

Insa, cu activitatile cotidiene nu ne mai ajung 8 ore.nici chiar 10, nu?

| MACookie02 a răspuns:

In jur de 7-8.Nici mai mult nici mai putin

| LarisaOana a răspuns:

Cel putin 8

| info9993 a răspuns:

In functie de virsta, iata aici mai desfasurat: http://infopages.md/cite-ore-trebuie-sa-dormi/