| denisse_4064 a întrebat:

Ce ar trebui sa mananc pentru a nu-mi mai face rau? Pt. ca mananc numai dulciuri si prostii. Ajutati-ma si spune-ti-mi!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Salate, fructe, branzeturi si o friptura la gratar de pui sau vita merge

| alma a răspuns:

Pai nu mai consuma dulciuri si prostii. Bafta

| ionnik a răspuns:

In loc de dulciuri mananca fructe, in loc de sucuri bea apa plata, in loc de chipsuri(pentru ca ai mentionat ca manaci prostii si cred ca si astea's prostii) cartofi copti sau fierti(nu prajiti) sau piure...mananca cat mai natural si redu consumul de carne.bea lapte mananca oua, branza daca nu mananci carne ca sa poti sa-ti iei din astea proteine