| anonim_4396 a întrebat:

Ce efect au vitaminele B1, B2, B12 etc, asupra organismului? Eu ma refer la injectabil. Ati facut vreodata sau stiti pe cineva care a facut vitamine injectabil B-uri? Si daca da, ce efect au avut? Dau energie sau pofta de mancare? Eu as vrea sa fac 10 zile pentru ca ma simt slabita si sunt si foarte slabuta. Ce parere aveti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Vitaminele din gama B nu cresc pofta de mancare. Ele au efecte mai ales asupra sistemului nervos si nu se iau niciodata fara avizul medicului. Pot sa-ti faca rau, daca cumva nu ai deficit din aceste vitamine. In nici un caz nu face asa ceva fara analize si consultatie medicala in prealabil.

| georgianna a răspuns:

Am facut B12 injectabil dar doar pentru ca medicul mi-a prescris dat fiindaptul ca o perioada am fost vegetariana aveam un deficit de B12.
M-am simtit foarte bine dupa ele! Mai multa energie, vitaltate, pofta de viata si de munca!

| alina92637 a răspuns:

B12 ingrasa!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Http://209. 85. 135. 132/search? q=cache:TgrtX-L1cU0J:...lr=lang_ro

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Complexul B se administrează în urma unui consult medical amănunțit, nu după cum se aude pe aici sau pe acolo.
Bine de știut: http://ro.wikipedia.org/wiki/Vitamina_B
Pa, pa.