| lumy4u a întrebat:

Ce gatim atunci cand vrem sa slabim?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Totul fiert si fara sare, iar daca faci si ceva miscare este mult mai bine.
Renunta la dulciuri/sucuri carbo/paste si prajeli.
O seara bunahappy

| LaLaura a răspuns:

Buna. Mancare usora, fara grasimi, fara prajeli si fara carbohidranti. Supe, Ciorbe.Fructe, sa inlocuiasca dulciurile si multe legume, fierte, proaspete si de ce nu pe gratar ( ele nu ingrasa). Nu sari peste mese. Sa nu ii dai corpului tau impresia ca nu ai ce sa manaci, ca sa nu acumuleze grasimi. Succes.

| Imstrong a răspuns:

Fara prajeli, gen cartofi prajiti.(ingrasa cel mai tare) foarte putina paine pe zi..mananca salate, supe.bea multa apă. Mananca fructe si legume. Nu manca dulciuri si mai ales nu, amca dupa ora 18 o sa te ingrasi ft tare..Bafta :*

| Imstrong a răspuns (pentru Imstrong):

Manca* pardon