| AlexandrulS a întrebat:

Ce greutate trebuie sa am la 1.85 m, am 17 ani masa musculara medie/dezvolata.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| faramatania a răspuns:

Poți afla si singur(îți poți calcula, mai trebuie greutatea pe care o ai acum, talia), și afli dimensiunile ideale, dar vezi mai jos:
http://www.probody.ro/......-corporala

| AlexandrulS explică (pentru faramatania):

Va multumesc mult

| faramatania a răspuns (pentru AlexandrulS):

Cu plăcere!

8 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

70-75 kile daca esti baiat

fata banuiesc ca nu esti la inaltimea asta

| AlexandrulS explică (pentru IMC90):

Asa este big grin sunt baiat.

| aditimus a răspuns:

La 1.85 trebuie sa ai maxim 90 de kg dar cel mai ideal este 80

| Cosmin86 a răspuns:

Nu conteaza, conteaza doar indicele de grasime sa fie cat mai mic, daca greutatea reprezinta kg de muschi si nu de grasime, nu conteaza cat e.

| Phoenix231 a răspuns:

Hm, Pai eu am 1.81 si am 80 de kg tu ar trebui sa ai cam la fel ca mine undeva intre 80-85.
SI masa musculara nu stiu ce sa zic dar la mine masa musculara este destul de mare...

| ionut002 a răspuns:

65 - 75 Kg!winking