| Bbbiiu a întrebat:

Ce inseamna nodul placard?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Korkodeln a răspuns:

IN NICI UN CAZ sa nu iei adevar absolut ce vezi pe net sau ce iti spun altii care nu sunt medici de specialitate si nu te-au cosultat.

Am gasit un studiu in franceza care spune ca face parte din categoria nodullor benigni, adica nepericulosi, dar in nici un caz si sub nici o forma sa nu amani sa mergi la medic din cauza la ce iti raspund eu sau oricine altcineva!

Nu suntem aici de specialitate, in majoritatea cazurilor, si chiar daca am fi de specialitate, un diagnostic se pune dupa consultatii si analize.

Aici e studiul, dar daca nu esti de specialitate e greu de inteles:

http://www.depistagesein.ca/lesions-benignes/

Cum ziceam, nu forumurile si Internetul, ci medicul te va face sa dormi linistita asa ca nu amana si megi cat mai repede.

5 răspunsuri:
| ReddY25 a răspuns:

La ce te referi mai exact?

| Korkodeln a răspuns:

Muhahaha, e cea mai "dragut" formulata intrebare dupa aia cu "De ce nu merge masina?"

Placard e un site de pariuri sportive:
https://placard.jogossantacasa.pt/PlacardWeb/Home

Si Placard API e un plugin pentru framework-ul Java Script node.js

https://github.com/efernandesng/placard-api

| Korkodeln a răspuns (pentru Korkodeln):

Lasand gluma la o parte (dar vezi ce se intampla daca nu precizezi ce doresti de fapt) e un anumit tip de nodul la san care nu e circular ca o pietricica ci ca o placuta.

Nu te juca cu asta, poate fi periculos, mergi la medic si urmeaza instuctiunile, trebuie sa fie analizat pentru a determina daca este begnin sau nu.

| LisaJulie a răspuns:

Un nod la sâni! O boala mai exact

| Bbbiiu explică (pentru Korkodeln):

Voiam sa stiu daca stiti daca e periculos mai exact este cancer, stiu ca trebuie sa merg la control dar poate ati putea sa ma informati in cazul in care stiti pe net nu gasesc nimic