| Andreeaioan115 a întrebat:

Ce insomnii cronice am! De ce am rămas așa? Din cauza acelui vaccin? Ma simt oribil!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ți se trage de la acel băiat, nu de la vaccin frumoaso.
Și eu am problema asta, și la mine e cronica insomnia happy
Ai nevoie de afectiune, sa ști ca, cuiva ii pasa de tine, și se gândește la tine.

13 răspunsuri:
| Jus7t a răspuns:

Am făcut și eu acum ceva luni vaccinul și. dorm bine.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu, din cauză că faci prea puțină mișcare. Nu acuza vaccinul de lenea ta.

| Sophieka a răspuns:

Tu ai postare si din 2020 cu insomnii cronice, care erau inainte de vaccin...

Gasesti pe Youtube meditatii. Incearca si fa, sunt foarte benefice si puternice.

Scrie gen: Meditatie pentru somn, meditatie pentru insomnie, meditatie de relaxare, meditatie de vindecare a problemelor emotionale etc...

| ANONIMtpu a răspuns:

Salut!

T cred c ai niste probleme mai adanci, nu un amarat de vaccin. Ar fi bine sa mergi sa ceri ajutorul. Ceva nu te lasa sa dormi, dar clar nu e vaccinul. Cauta mai amanuntit in tine daca vrei sa iti rezolvi problema insomniilor. Ce anume ti le provoaca. Lipsa miscarii, o nemulturime, o problema persoanla, profesionala etc? Sunt multe care te pot afecta. Incearca sa afli si sa remediezi.

| Iote a răspuns:

Nu din cauza acelui vaccin. Ci din cauza obiceiului mai vechi de a te culca tarziu. Acum, organismul e dat peste cap. Fa miscare afara seara. Munceste mai mult peste zi (nu pe pc sau telefon, ci fizic in gospodarie) si vei adormi imediat cum se intuneca.

| RobertMoon a răspuns:

Caută pe net prospectul și uită-te la efectele adverse. Daca apar acolo tulburări de somn, probabil este de la vaccin, daca nu i don't know.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Te pangi de insomnii de vreo 2 ani pe TPU, ce treaba au cu vaccinul?

| Tokyo44 a răspuns:

Alte gânduri te macină. Vaccinul desigur ca nu…

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru Sophieka):

Mai are o problemă dra. Nu are cocoș acasă. Și asta provoacă inosmnii.
https://www.youtube.com/watch?v=XEjLoHdbVeE

| Violleta2022 a răspuns:

Insomniile sunt create de probleme hormonale, sau psihice nu de la vaccin.
Insomnai nu este efect secundar la vaccin!

| DataScience a răspuns:

Noaptea nu poti dormi?
Ai insomnii?
Te prind zorii...
Nascocind teorii!

Si nu poti inchide ochii? Te simti ochita...
De-un om invizibil...te-ntrebi cine-o fi?

Poate te ajuta asta, recomand de o data ori pe zi cel putin:
https://www.youtube.com/watch?v=U6Jh2dZSrUA
Mananca echilibrat mai multe chestii, cruditati, fructe, legume(nu doar prajeli/carne/dulciuri/suc eventual daca bei cafea/ceai evita-le seara)
Fa-i miscare, alege ca dupa mese la 2 ore dupa ce ai mancat sau inainte de mese sa faci miscare macar 5 sau 10 minute, fa-i asta timp de 2 saptamani si vezi daca se constata un somn mai ok ca inainte.

| Sophieka a răspuns (pentru sadrian46):

E dusa cu capu...

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru Sophieka):

Da, decât să sufere atâta cu capul, nu mai bine ar face sex? Păcat de ea!