| anonim_4396 a întrebat:

Ce parerev aveti despre dieta in care se mananca din 2 in 2 ore? astfel un ou fiert, dupa un mar, 2 cartofi, un mar, o rosie, i iaurt? puuuuuuuup

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Am avut o colega care a slabit cu metoda asta. Dar nu se poate tine mult timp dieta asta. Ea nu avea multe kg de slabit si in plus la serviciul ei facea multa munca fizica...
Eu nu pot slabi cu aceasta reteta pentru ca nu pot sa mananc din 2 in 2 ore... si nici nu fac prea multa miscare.
Parerea mea este ca sunt alte diete mai bune - in plus trebuie sa le combini cu miscare - daca altceva nu poti atunci macar plimbari in pas cat mai alert timp de 1 ora pe zi

| dispe a răspuns:

Si digestia pe cand? Pai nu mi se pare normal deloc. Ideea este sa mananci numai cand ti-e foame si atat cat sa nu te saturi. Adica cand razi sa nu se vada ultima imbucatura in gat!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La mine a functionat dar, in alta combinatie:cafea, 2oua fierte, 1pahar suc rosii, 100gr sunca, 1mar, 100gr branza dietetica + zilnic miscare(alergat, exercitii fizice acasa, mers cu bicicleta, etc)=-5kg

| raluca_4568 a răspuns:

Eu zic sa nu faci lucrul asta mai bine mananci la orele care trebuie sa mananci si faci miscare iesi cu rolele, cu bicicleta etc cred ca e cea mai buna solutie daca vrei sa ai o silueta de invidiat si putin burtica nu strica sa stii