| alexx102428 a întrebat:

Ce probleme de sanatate are Stephen Hawking?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
| Seijūrō a răspuns:

Sall
Maladie incurabilă
El se mişcă şi comunică într-un mod chinuitor, un scaner cu infraroşii fiind folosit pentru a-i traduce în cuvinte mişcările obrazului cu ajutorul unui calculator şi sintetizator vocal. Se pare că Hawking îşi pierde însă şi abilitatea de a-şi mişca muşchii obrajilor.

| DoarStefan a răspuns:

E ipotent laughing))))

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Scleroza laterala amiotrofica

| alessia5158 a răspuns:

Are o boala deosebit de invalidanta care afecteaza neuronii motori din scoarta cerebrala si din maduva spinarii --- boala se numeste scleroza laterala amiotrofica sau maladia Charcot dupa numele celui care a descris-o prima data (neurologul francez Jean-Martin Charcot).

| aXy99 a răspuns (pentru DoarStefan):

Nu exista cuvantul acesta.

| aXy99 a răspuns (pentru DoarStefan):

Daca era impotent nu ar mai fi fost capabil sa aiba copii happy

| Bondarel99 a răspuns (pentru DoarStefan):

Razi degeaba ca nu prea e. Urmărește filmul despre viața lui The Theory of Everything, a făcut copii pe vremea când era complet paralizat.

| Bondarel99 a răspuns (pentru DoarStefan):

Urmărește filmul despre viața lui The Theory of Everything, e foarte emoționant.

| Speed99 a răspuns (pentru DoarStefan):

Esti prost.

| DoarStefan a răspuns (pentru Speed99):

Esti tu prost si nu intelegi gluma, copil cu doua clase.

| TheRealFantasy a răspuns (pentru DoarStefan):

rolling on the floor "gluma".
Incercarea de gluma..sau o criza de prostie cred ca mergea mai bine. ^^

| Speed99 a răspuns (pentru DoarStefan):

Chestia ironica e, ca exact un copil cu doua clase ar face o asemenea "gluma" de prost gust.