| edyBit a întrebat:

Ce regim alimentar îmi recomandaţi sa slăbesc 10 kg in 1 lunaax am 180 înălţime 85kg şi 17 ani băiat. Pot sa ţin orice fel de dietă

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Kissmeagain a răspuns:

Nu ai voie sa slabesti mai mult de 3-4 kg intr-o luna. O sa ai probleme cu stomacul si eventual cu imunitatea.
Insearca niste exercitii si fa-ti o dieta bazata pe fructe si legume, dar nu neglija celelalte grupe. Cate putin din fiecare.

3 răspunsuri:
| DraudeS a răspuns:

Buna seara!

Nu este nevoie sa slabesti, esti perfect normal.
Daca tot vrei, elimina alimentele grase, sarate, zaharate, fa sport, etc.
Dieta nu te ajuta cu nimic atata timp cat organismul tau nu ii permite si risti o dereglare hormonala.
Ceea ce vrei tu, 10 kilograme intro luna, prin liposuctie poate.

Sanatate!

| allexya501 a răspuns:

NU! Nu trebuie doar sa ti dieta! trebuie sa faci zilnic sport. Nu te opri! ia-l ca pe un hobby! dar pe langa nu trebuie sa ti dieta! Nu te gandi la asta! Doar in loc de carne mananca fructe si legume: salata de varza, rosii si castraveti, salata orientala, salata de fructe, etc. si consuma multa apa. Asta e tot ce trebuie sa faci!
Succes!

| bogdanutz97 a răspuns:

Daca aveai 180 inaltime 85 kg si 17 ani si erai si fata atunci solutia era sa imi dai id-ul dar asa nu am nici un raspuns tongue