| entzückendesKätzchen a întrebat:

Ce sa fac sa nu mai am senzatia de balonare? e un sentiment f nasol sunt nevoita sa port haine largi ca sa nu mi se vada burta. urasc balonareax-(

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Bună dimineața.
Evită să mănânci dulciuri și alimente de tip fast-food și redu băuturile cu acid/cele care conțin cofeină.
Consumă "crudități",căci conțin fibre vegetale, dar evită varza, mazărea, merele, deoarece conțin multă celuloză și se digeră greu.
Sănătate!

| Alyra a răspuns:

Balonare apare de obicei atunci când combini alimentele greşit,când bei băuturi carogazoase,când bei apă în timpul mesei, când consumi fasole, etc.
Citeşte mai multe aici:
http://www.vindecator.com/cum-combinam-corect-alimentele-la-o-masa/
Şi încă ceva...(asta am observat eu) Pâinea cu unt chiar balonează. Mai bine mănânci 5 pâini fără unt, decât să mănânci 2 cu unt.
Sănătate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mananca iaurt de la Activia!